Bir Okulda Alevilik Derslerine Başlandı

Bir Okulda Alevilik Derslerine Başlandı

Alevilik Dersleri (ARU) çalışmaları kapsamında bir okulda daha Alevilik derslerine başlandı Böylece derslerin verildiği okul sayısı 10’a ulaştı.

Almanya Berlin’deki okullarda Alevilik derslerinin verilmesine yönelik çalışmalarımızı büyütmeye devam ediyoruz. Dün Neukölln ilçesindeki Wetzlar Grundschule’de 15 öğrenci daha Derviş İsmail Dede’nin verdiği gülbenkle derse başladı.

Verilen gülbengin ardından Derviş İsmail Dede kısa bir selamlama konuşması yaparak bu çalışmalarda emeği geçen ARU koordinasyonuna, öğretmenlere ve ailelere teşekkür etti. Daha sonra söz alan BAT-Cemevi ARU Koordinatörü Erdal Çağlar derse katılan çocuklara ve ailelerine ARU çalışmalarına dair bilgilendirme yaparak ailelere bu konudaki duyarlılıkları için teşekkür etti ve çocuklara Alevilikle ilgili kitapçıklar ile hediyeler sundu.

Çağlar’ın ardından derse katılan öğrenciler Aycan Türhan yönetiminde derslerine başladı.
Değerli Canlar, daha önce 9 okul, 10 sınıfta verilen Alevilik derslerimizi artık 10 okulda 11 sınıfa çıkarmış bulunmaktayız.

Böylelikle Berlin’deki okullarda öğrenci sayımızı 158’e çıkarmış bulunmaktayız. BAT-Cemevi’nde eğitim alan 291 öğrenci ile birlikte artık toplamda 455 öğrenci Alevilik derslerini almaktadır. Sizlerin de desteğiyle bu çalışmamızı giderek büyüteceğiz.

Aşk ile..
Haber ve Fotoğraflar: BAT-Cemevi Basın Ofisi/ Ulaş Yunus Tosun
Berlin Alevi Toplumu / Cemevi / Alevitische Gemeinde zu Berlin

Berlin’de Bir Okulda Daha Alevilik Derslerine Başlandı

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top